Видео разгледница: Велигден низ светот

Дел од благорадосната атмосфера од објавувањето и празнувањето на Светлото Христово Воскресение низ светот:

Сиропиталиште „Св. Инокентиј“, Мексико (мисија на ПЦА)

Сејднајски манастир на Рождеството на Пресвета Богородица, СиријаМанастир „Ксенофонт“, Света ГораЦрква „Св. Теодор“, Вљора, Албанија

Соборна црква „Казанска икона на Мајката Божја“, Санкт Петербург, Руска ФедерацијаСоборна црква „Св. Димитриј Солунски“, Чикаго, САД (ГПЦА)

Црква „Св. цар Константин“, Волос, ГрцијаОставете коментар

Започнете дискусија!

Извести ме
1000
wpDiscuz