Туна во сос од домати

Туна

Потребни состојки:
– 4 парчиња туна
– 4-5 лажици доматно пире
– брашно
– 1 китка магданос
– 4 чешниња лук
– масло
– бибер и сол.

Подготовка:

Туната посолете ја, исперпелкајте ја во брашно и пржете ја во врело масло додека не добие црвеникава боја.

Подгответе го сосот од домати. Маслото во кое сте ја пржеле туната префрлете го во соодветен сад, ако е потребно додадете уште малку и во него пропржете го брашното, а откако ќе добие жолтеникава боја истурете го и пирето од домати. Сето тоа добро промешајте го заедно, додадете вода, па варете го сосот додека не згусне.

При крајот од варењето додадете ги ситно исечканите магдонос и лук и оставете да крчка уште 5 минути. Посолете по желба.

Испржената туна ставете ја во тенџере, полијте ја со сосот и тоа заедно динстајте го уште 10-тина минути.

Оставете коментар

Започнете дискусија!

Извести ме
1000
wpDiscuz