Православен календар – бесплатна апликација за Андроид

Од денес во употреба е пуштена бесплатната апликација „Православен календар“ за Андроид мобилните уреди, која содржи информации за светителите и празниците за наредните неколку години, како и за постот. Ова е основна верзија на македонскиот православен календар која што понатаму ќе се надоградува.

Програмата е изработена од Струмичката епархија на МПЦ – ОА.

Линк за спуштање на GooglePlay

Оставете коментар

Започнете дискусија!

Извести ме
1000
wpDiscuz