Посно агапи кафе-фрапе

Grind-Coffee

Една лажичка инстант кафе
Шеќер (по желба)
Какао
Сируп од вишна (концентриран сок од вишна)
Вода
Мраз по желба

Кафето, шеќерот и какаото се матат со многу малку вода. Откако смесата ќе стане густа додадете малку сируп од вишна и продолжете да матете за да остане смесата густа. Ставете ја смесата во висока чаша и наполнете ја со ладна вода. На крајот повторно додатете сируп од вишна и промешајте.

Оставете коментар

Започнете дискусија!

Извести ме
1000
wpDiscuz