Најчитано на Агапи во 2014 година

top-10-2014

Вообичаено на крајот од една година правиме анализа на тоа што и како сме изработиле во тековната година што изминува, за да видиме што ги интересира нашите читатели, но и кои теми и текстови им се допаднале најмногу.

Годинава сме објавиле 285 текстови/преводи/вести. Од нив, првите десет места ги имаат следниве објави:

10.

Бракот како мачеништво – м-р Георгиј Глигоров

9.

Не смееме да се плашиме од антихристот и трите шестки – старец Порфириј Кавсокаливиски

8.

Чудата на свети Димитриј, мироточивиот чудотворец Солунски

7.

Старецот кој го угостил свети Архангел Михаил

6.

За потребите на снимање на турска серија, запалена црква во Турција

5.

Свештеници и мерцедеси – Протоереј Андреј Ткачјов

4.

Митровденска задушница: зошто?

3.

Зошто оној кому сме му помогнале сака да нè повреди? – Старец Порфириј Кавсокаливиски

2.

Знакот на солидарност со Христијаните во Мосул

1.

Чудо: Ново појавување на Богородица на Света Гора

Оставете коментар

Започнете дискусија!

Извести ме
1000
wpDiscuz