Туна во сос од домати

Потребни состојки: – 4 парчиња туна – 4-5 лажици доматно пире – брашно – 1 китка магданос – 4 чешниња лук – масло – бибер и сол. Подготовка: Туната посолете ја, исперпелкајте ја во брашно и пржете ја во врело масло додека не добие црвеникава боја. Подгответе го сосот од домати. Маслото во кое сте […]