Посен ориз со печурки

200-300 грама ориз 500 грама шампињони, свежи 200 грама варен грашок 1-2 варени моркови 100 грама ореви Оризот се вари со малку сол или вегета по желба. На страна се пржат исечените шампињони со малку зејтин. Откако ќе се свари како оризот, се додава грашокот, печурките и морковот (сецкан на коцки) како и кршени или […]