Посно агапи кафе-фрапе

Една лажичка инстант кафе Шеќер (по желба) Какао Сируп од вишна (концентриран сок од вишна) Вода Мраз по желба Кафето, шеќерот и какаото се матат со многу малку вода. Откако смесата ќе стане густа додадете малку сируп од вишна и продолжете да матете за да остане смесата густа. Ставете ја смесата во висока чаша и […]