Посен ориз со печурки

200-300 грама ориз 500 грама шампињони, свежи 200 грама варен грашок 1-2 варени моркови 100 грама ореви Оризот се вари со малку сол или вегета по желба. На страна се пржат исечените шампињони со малку зејтин. Откако ќе се свари како оризот, се додава грашокот, печурките и морковот (сецкан на коцки) како и кршени или […]

Туна во сос од домати

Потребни состојки: – 4 парчиња туна – 4-5 лажици доматно пире – брашно – 1 китка магданос – 4 чешниња лук – масло – бибер и сол. Подготовка: Туната посолете ја, исперпелкајте ја во брашно и пржете ја во врело масло додека не добие црвеникава боја. Подгответе го сосот од домати. Маслото во кое сте […]

Посно Тавче Гравче

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: • 1 мала лажица црвен пипер • малку сол • 500 милилитри асло • 1500 грама кромид • 1000 грама грав • 1 главица лук • 1 мала лажица бибер ПОДГОТОВКА: Измијте го гравот. Откако ќе преврие, првата вода се истура. Потоа варете во тенџере со многу вода. Додадете ја исчистената главица лук […]

Посна банана торта

Потребно: 1 л. вода, 50 гр. кокос, 350 гр. шеќер, 4 пак. пудинг од ванила, 375 гр. маргарин, 1 кг. банани, 300 гр. кршени посни бисквити. Подготовка: 100 гр. од шеќерот и целиот кокос, се мелат во блендер за кафе (да биде во прав). Потоа се вари пудингот во кој се става преостанатиот шеќер и […]

Ручекот со старец Паисиј

Мислам дека вториот пат, кога појдов кај старец Паисиј, бев мал, имав 18 години, и тој ме задржа кај него – тогаш за прв пат останав кај него – и ми рече: „Сега ќе јадеме!“ Го прашав што ќе јадеме, а тој ми одговори: „Ќе ти приготвам голема трпеза, нели имам гости!“ Тој се шегуваше […]

Генетски модифицирани организми (ГМО)

Остварување на еден научен сон Кон средината на деведесетите години, генетско модифицираните организми (ГМО) влегоа во комерцијално производство и употреба. За тоа што претставуваат ваквите организми и како настануваат, разговаравме со проф. Д-р. Миодраг Димитријевиќ, од Катедрата за генетика при Земјоделскиот факултет во Нови Сад, Србија. • Професоре, Ве молиме, накратко да ни кажете што […]