Православна ризница – Разговор со отец Дамаскин

Во рамките на мисионерско-просветителната дејност при Брегалничката епархија, со благослов и посредништво на Митрополитот Брегалнички господин Иларион почна да се емитува емисијата „Православна ризница”, во подготовка на отец ѓакон Димитар Арсовски и Пепи Андонов (Канал 8).

Во овој разговор соговорниците допираат теми од исклучителна важност за денешното живеење.

Погледнете го видеото, и споделете го со вашите ближни.

Оставете коментар

Започнете дискусија!

Извести ме
1000
wpDiscuz