Тајната е несебично да се гради заедница со Христа, без да се вели: „Дај ми го ова, или она“. Доволно е да речеме: „Господи Исусе Христе, помилуј ме“. Не е потребно на Бога да Му кажуваме што ни треба.

Св. старец Порфириј Кавсокаливиски

Оставете коментар

Започнете дискусија!

Извести ме
1000
wpDiscuz